Neurocentrum

LOGO

NEUROCENTRUM

NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ

pon-pt 16:00-20:00
tel: 797-383-398
neurocentrum@neurocentrum.com.pl emailO Neurocentrum
 

O Neurocentrum

Misja Neurocentrum


Padaczka jest najczęstszą chorobą neurologiczną wieku dziecięcego. Całokształt obrazu klinicznego pacjenta chorego na padaczkę to nie tylko napady, ale również schorzenia towarzyszące (np. mózgowe porażenie dziecięce) oraz problemy psychospołeczne (z dzieckiem choruje cała jego rodzina). U wielu dzieci z podejrzeniem całościowych zaburzeń rozwoju okazuje się, że przyczyną objawów są napady padaczkowe albo współistnienie tych dwóch chorób. Dlatego tak ważne jest kompleksowe podejście do problemu dziecka.

Z tego też powodu w 2000 r. powstało Neurocentrum (wcześniej Mazowieckie Centrum Epileptologii i Neurologii Dziecięcej). Oferujemy do Państwa dyspozycji ośrodek zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób neurologicznych u dzieci, młodzieży i dorosłych. Na miejscu wykonujemy badania EEG, a lekarze mają możliwość uczestniczenia w jego przeprowadzaniu, co niejednokrotnie ma istotne znacznie diagnostyczne. W Neurocentrum pracują specjaliści neurologii i neurologii dziecięcej (posiadający Certyfikaty Epileptologii i Elektrofizjologii), psychiatra, psycholog, neurologopeda i fizjoterapeuci, dzięki czemu możemy zaoferować pacjentowi i jego rodzinie kompleksowe wsparcie i pomoc.


Kierownik medyczny

dr n. med. Jolanta Bielicka-Cymerman, specjalista neurologii dziecięcej.

Kształciła się i przez wiele lat pracowała w Klinice Neurologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Była długoletnim ordynatorem oddziału Epileptologii i Neurologii Dziecięcej w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu padaczki u dzieci i młodzieży (w tym opornej na leczenie) oraz zagadnieniami zaburzeń neurorozwojowch u dzieci.

Pracę doktorską poświęciła ocenie neurorozwojowej wcześniaków i niemowląt z zaburzeniami okresu okołoporodowego.

Posiada Certyfikat z Epileptologii przyznawany przez Polskie Towarzystwo Epileptologii. Jest autorką wielu prac naukowych na temat padaczki, a także organizatorką i wykładowcą pierwszego w Polsce kursu z Epileptologii Klinicznej, adresowanego do neurologów i neurologów dziecięcych.

Od kilku lat dr Bielicka-Cymerman współpracuje z psychiatrami dziecięcymi konsultując dzieci ze spectrum całościowych zaburzeń rozwoju (m.in. z autyzmem, zespołem Aspergera i in.)

Założyła i była pierwszą prezes Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Chorych na Padaczkę.


Gdzie nas znaleźć?

Neurocentrum mieści się przy ul. Żeromskiego 1 w Warszawie, tuż obok stacji metra Słodowiec. Mapka dojazdowa znajduje się na zakładce Kontakt


Można nas znaleźć również na Facebooku